Milí zákazníci, upozorňujeme, že balíčky objednané na dobírku je možné dopravcům uhradit pouze kartou, nikoliv hotovostí. Zásilku můžete také uhradit platebním převodem či kartou online. Náš eshop funguje bez omezení, veškeré objednávky obratem odesíláme. Česká pošta,Zásilkovna, DPD a kurýr na Slovensko fungují jako dříve. Zásilkovna uzavřela některé pobočky, během objednávání vám zůstanou skryté.

Magnesium - přírodní hořčík

Hořčík je minerál, jehož nedostatkem trpí odhadem přibližně 75% Čechů. Důvodem je jeho přirozeně nízká koncentrace ve vodách na našem území, ale i vysoká míra eroze půdy, která je vyčerpaná intenzivním zemědělstvím a tento minerál v ní chybí. Magnesium se pak v našem těle rychle odbourává například pokud jsme vystaveni stresu, což je další důvod, proč ho má mnoho z nás nedostatek.

Nedostatek hořčíku se pak projevuje především křečemi a dysfunkcí hladké svaloviny - tedy například dělohy, srdečního svalu, trávicího traktu či vaječníků atd. Projevem nedostatku hořčíku může být například bolestivá menstruace a tvrdnutí dělohy v těhotenství, migrény, křeče ve střevech a průjmy ze stresu, poruchy srdečního rytmu, PMS, únava, úzkosti, deprese a další. Naopak za křeče kosterního svalstva (například lýtek) může spíše deficit vápníku.

Vybrat správný hořčík není tak jednoduché. V doplňcích stravy jej najdete v mnoha možných formách. Nejpoužívanější sloučeniny hořčíku a oxidu či laktátu mají však vstřebatelnost pouze přibližně 3%. Zbytek je bohužel vyloučen z těla a často tím způsobí průjem.

Kvalitní, vysoce vstřebatelné a účinné formy hořčíku, jsou například malát, citrát, glycinát či treonát. Tyto formy najdete v naší nabídce.

 
299
5951299595

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.