Magnesium - přírodní zdroj hořčíku

Hořčík je minerál, jehož nedostatkem trpí odhadem přibližně 75% Čechů. Důvodem je jeho přirozeně nízká koncentrace ve vodách na našem území, ale i vysoká míra eroze půdy, která je vyčerpaná intenzivním zemědělstvím a tento minerál v ní chybí. Magnesium se pak v našem těle rychle odbourává například pokud jsme vystaveni stresu, což je další důvod, proč ho má mnoho z nás nedostatek.

Nedostatek hořčíku se pak projevuje především křečemi a dysfunkcí hladké svaloviny - tedy například dělohy, srdečního svalu, trávicího traktu či vaječníků atd. Projevem nedostatku hořčíku může být například bolestivá menstruace a tvrdnutí dělohy v těhotenství, migrény, křeče ve střevech a průjmy ze stresu, poruchy srdečního rytmu, PMS, únava, úzkosti, deprese a další. Naopak za křeče kosterního svalstva (například lýtek) může spíše deficit vápníku.

Vybrat správný hořčík není tak jednoduché. V doplňcích stravy jej najdete v mnoha možných formách. Nejpoužívanější sloučeniny hořčíku a oxidu či laktátu mají však vstřebatelnost pouze přibližně 3%. Zbytek je bohužel vyloučen z těla a často tím způsobí průjem.

Kvalitní, vysoce vstřebatelné a účinné formy hořčíku, jsou například malát, citrát, glycinát či treonát. Tyto formy najdete v naší nabídce.

 
350
5751350575
Značky

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem