Milí zákazníci, upozorňujeme, že balíčky objednané na dobírku je možné dopravcům uhradit pouze kartou, nikoliv hotovostí. Zásilku můžete také uhradit platebním převodem či kartou online. Náš eshop funguje bez omezení, veškeré objednávky obratem odesíláme. Česká pošta,Zásilkovna, DPD a kurýr na Slovensko fungují jako dříve. Zásilkovna uzavřela některé pobočky, během objednávání vám zůstanou skryté.

Nejvhodnější kameny v těhotenství, při porodu i po něm

Období těhotenství je minimálně v jeho závěru časem, kdy má žena často potřebu zklidnění, vyladění se s miminkem a navození vnitřní harmonie. Pro tyto účely mohou být využívány meditace a různé cvičení, Bachovy esence nebo právě minerály. Drahé kameny mohou být prostředkem, jak sladit vibrace maminky a miminka, mohou dodat pocit ochrany i dodat mamince potřebnou energii.

Které kameny se pro toto krásné, ale mnohdy i náročné, období využívají nejvíce? Jedním z hlavních kamenů, který se celosvětově nejvíce používá pro miminka a nosí ho proto maminky už v těhotenství, je právě baltský jantar, který naleznete na těchto stránkách. Podporuje imunitu, tlumí bolesti, chrání před respiračními onemocněními i alergiemi. Uklidňuje a je také silným amuletem. S jakými kameny ho však zkombinovat právě v těhotenství? Vybrali jsme pro vás ty nejvíce doporučované.

Růženín

Růženín je bezesporu kámen s těhotenstvím a mateřstvím nejvíce spojovaný. Navíc se jedná o jeden z hlavních kamenů pro malé děti. Je symbolem nekonečné lásky a přátelství. Nevyjadřuje pouze mileneckou lásku, ale spíše tu jemnou, mateřskou, platonickou. Otevírá naše srdce pro nové vztahy, a to i pro vztah s ještě nenarozeným děťátkem. Zároveň harmonizuje, uklidňuje, dodává mír a optimismus. Posiluje empatii, citlivost, něžnost a důvěru. Na fyzické úrovni se doporučuje pro činnost pohlavních orgánů, jako podpora plodnosti, dále pro činnost srdce a ledvin. Podle čínských nauk má silný vztah k srdeční čakře. Zároveň však díky svému jemnému působení ovlivňuje všechny čakry a uvádí je do vzájemné harmonie. Z pohledu astrologie se nejvíce doporučuje pro znamení raka, býka a váhy.

Akvamarín

Akvamarín je dalším z kamenů, které k období těhotenství bezesporu patří. Doporučili bychom ho především úzkostlivějším maminkám, které snadno podléhají stresu a obávají se o zdraví děťátka nebo mají strach z porodu, ale i těm, které bojují s únavou. Akvamarín je kamenem, který dodává odvahu, energii a hlavně optimismus. Odbourává stres a strach, přináší uklidnění a harmonii. Mírní obavy a chrání před negativními vlivy a emocemi z okolí. Svou barvou připomíná uklidňující mořskou hladinu. Na fyzické úrovni tlumí autoimunitní reakce včetně alergií a podporuje činnost štítné žlázy. Podle čínských nauk je spojený s krční čakrou, ovšem opět je vyzdvihován jeho ochranný vliv na celou auru a harmonizující síla, která napomáhá všem čakrám. Doporučujeme ho pro znamení blíženci, váhy, vodnář a ryby.

Ametyst

Ametyst je symbolem proměny, proto je s obdobím těhotenství a porodu také spjatý. Jedná se především o silný ochranný kámen, který byl už v dávných dobách používán jako amulet. Chrání před negativními vlivy z okolí naši mysl i tělo a chrání nás i před stresem a duševní bolestí. Vede mysl k uklidnění a používá se při meditacích. Na fyzické úrovni se používá zejména při bolestech hlavy a migrénách, pro podporu hormonální činnosti žláz. Největší využití však má pro klidný spánek a používá se při nespavosti, která je v těhotenství velmi běžná. Podle čínské nauky podporuje činnost krční a korunní čakry, zároveň chrání naši auru před negativními vlivy z okolí. Doporučuje se pro znamení beran, střelec, lev

Červený granát

Červený granát je především symbolem silné lásky. Má však také silnou schopnost dodávat energii, pomáhá nám nabrat nové síly a podporuje regeneraci nejen našich sil, ale i celého těla. To proto je doporučován především v závěru těhotenství a po porodu. Navíc dodává sebedůvěru, maminkám při porodu pomáhá věřit si, že vše zvládnou. Nabíjí nás optimismem a zmírňuje strachy a deprese. Na fyzické úrovni podporuje činnost červených krvinek, hormonální činnost a činnost srdce. Podle čínských nauk granát zesiluje působení jiných krystalů, se kterými je na šperku navěšen. Zároveň pročišťuje čakry od negativních energií. Doporučuje se pro znamení beran, lev a štír.

Prosím pozor. Všechny informace v článku vycházejí z lidových moudrostí a zkušeností, nejde o zdravotní tvrzení. Užívání drahých kamenů neslouží jako léčba a nenahrazuje lékařskou péči či stanovení diagnózy.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.